Otsi

Uudised

                               ... on spordi vundament!
 

 

NĂĽĂĽd ja praegu: juunioride MM Jaapanis          

   

15. - 23. juunil toimuvad Jaapanis Tokyos juunioride vanuseklassi (U20) maailmameistrivõistlused.

Eelregistreeritud sportlaste nimekiri on siin.

Video otselink on siin.

Senised tulemused:

Naised -48 kg
1. Thunya Sukcharoen, Tai, (82+97) 179 kg, 284,5 Sp,
2. Chiraphan Nanthawong, Tai, (78+96) 174 kg, 276,0 Sp,
3. Luana Oliveira Madeira, Brasiilia, (79+90) 169 kg, 269,2 Sp.

Naised -53 kg
1. Qiaoling Zhu, Hiina, (88+109) 197 kg, 290,0 Sp,
2. Mariia Hanhur, Ukraina, (84+104) 188 kg, 276,9 Sp,
3. Liudmila Pankova, Valgevene, (81+105) 186 kg, 273,7 Sp.

Naised -58 kg
1. Rebeka Koha, Läti, (99+120) 219 kg, 303,8 Sp,
2. Chunyan Yang, Hiina, (100+118) 218 kg, 301,9 Sp.
3. Rattanaphon Pakkaratha, Tai, (92+121) 213 kg, 294,8 Sp.

Naised -63 kg
1. Ting Huang, Hiina, (105+134) 239 kg, 313,6 Sp,
2. Xiaojing Zhou, Hiina, (106+130) 236 kg, 310,3 Sp,
3. Florina-Sorina Hulpan, (93+120) 213 kg, 279,1 Sp.

Naised -69 kg
1. Chuwei Yi, Hiina, (104+126) 230 kg, 288,9 Sp,
2. Rebekah Jade Tiler, Suurbritannia, (102+123) 225 kg, 280,1 Sp,
3. Angie Paola Palacios Dajomes, Ecuador, (100+123) 223 kg, 278,9 Sp.

Naised -75 kg
1. Neisi Patricia Dajomes Barrera, Ecuador, (108+134) 242 kg, 289,2 Sp,
2. Anastasiia Shyshanova, Ukraina, (107+123) 230 kg, 276,1 Sp,
3. Sona Poghosyan, Armeenia, (98+125) 223 kg, 268,0 Sp.



Mehed -56 kg
1. Hao Wang, Hiina, (120+138) 258 kg, 395,2 Sp,
2. Gia Thanh Lai, Vietnam, (109+140) 249 kg, 384,9 Sp,
3. Hiroyuki Mashiko, Jaapan, (105+139) 244 kg, 374,3 Sp.

Mehed -62 kg
1. Zhixiang Lin, Hiina, (130+160) 290 kg, 413,9 Sp,
2. Luis Fernando Higuita Barrera, Kolumbia, (126+155) 281 kg, 401,6 Sp,
3. Cumali Kuvanc, TĂĽrgi, (127+146) 273 kg, 389,0 Sp.

Mehed -69 kg
1. Clarence Cummings Jr, USA, (138+183) 321 kg, 428,3 Sp,
2. Masanori Miyamoto, Jaapan, (147+173) 320 kg, 425,6 Sp,
3. Juhyo Bak, Lõuna-Korea, (138+167) 305 kg, 406,4 Sp.

Mehed -77 kg
1. Yeison Lopez, Kolumbia, (161+195) 356 kg, 446,3 Sp,
2. Shakhzod Khudayberganov, Usbekistan, (152+186) 338 kg, 422,0 Sp,
3. Viacheslav Iarkin, Venemaa, (152+183) 335 kg, 418,8 Sp.

Mehed -85 kg
1. Fares Ibrahim E. H. Elbakh, Katar, (160+193) 353 kg, 419,6 Sp,
2. Keydomar Giovanni Vallenilla Sanchez, Venezuela, (156+192) 348 kg, 414,8 Sp,
3. Revaz Davitadze, Gruusia, (162+185) 347 kg, 412,6 Sp.

Mehed -94 kg
1. Farkhodbek Sobirov, Usbekistan, (180+210) 390 kg, 445,1 Sp,
2. Yauheni Tsikhantsou, Valgevene, (171+207) 378 kg, 429,9 Sp,
3. Rahman Ourameh, Iraan, (159+205) 364 kg, 413,4 Sp.


Vaata täpsemat protokolli siit.


 



 

Gustav Boesberg - 150          

   

19. juunil 1867. aastal sĂĽndis Palmse vallas Gustav Boesberg.

Gustav Boesbergi (Kustas Pöösberg) loetakse Eesti raskejõustiku isaks. Tema algatusel asutati Eesti esimene raskejõustikuring. Raskejõustiklaste esimeseks kooskäimise kohaks sai Tallinnas Heeringa tänaval asuv Boesbergi isa maja.

Gustav Boesbergi kohta saad rohkem lugeda Vikipeediast.


 

 

Palju õnne sĂĽnnipäevaks, Jaan Talts juunior!          

   

18. juunil tähistab oma 42. sĂĽnnipäeva kauaaegne Eesti Tõstespordiliidu president Jaan Talts juunior, kes juhtis meie alaliitu aastatel 2008 - 2016.

Ühtlasi on Jaan Talts juunior Euroopa Tõstespordliliidu asepresident.


 



 
 
 
 

XIV IWF rahvusvaheline Grand Prix naistele          

   

8. - 11. juunil toimus Saksamaal, Nagoldis XIV Rahvusvahelise Tõstespordiliidu Grand Prix naistele. Eestit esindanud Angelina Matjuhhina saavutas tüdrukute vanusegrupis kõrge teise koha tulemusega (55+75) 130 kg, 194,6 Sp.

Ăśhtlasi pĂĽstitas Angelina Matjuhhina kuus uut U15 ja U17 Eesti rekordit kehakaalukategoorias -53 kg.


 



 
Angelina Matjuhhina koos treener Anatoli
Sosnovskiga pärast edukat võistlust Saksamaal.
 

Tulemas: venekeelne kohtunike koolitus          

   

Koht: Madixi Spordimaja, Kaunase pst 13B, Tartu.

Aeg: kas 1. - 2. juuli või 8. - 9. juuli. Oleneb, kummal nädalavahetusel on rohkem huvilisi.

Toimub ühel neist nädalavahetustest ja ainult ühel päeval, olenevalt huviliste arvust.

Oodatud on need, kes soovivad oma teadmisi täiendada ja mälu värskendada kui ka noored sportlased ja huvilised alates 16-eluaastast.

Koolitus on vene keeles koos praktiliste näidetega videol ja tõstesaalis.

Info ja registreerimine: triin@etl.ee, tel. nr. 56621936. Eelregistreerimisel märkida, missugune väljakuulutatud koolituse toimumise aeg on sobilik.


 









 


 

IV Aleksander Rudolf Laane mälestusvõistlus
ja Järvamaa meistrivõistlused 2017
             

   


3. juunil toimusid Albu Rahvamajas
IV Aleksander Rudolf Laane mälestusvõistlus
ja Järvamaa meistrivõistlused.

Võistluse võitis Renat Kimmer tulemusega (136+174) 310 kg, 320,2 Sp.

Naistest oli parim Kaisa Kivirand tulemusega (38+45) 83 kg, 130,7 Sp.

Võistluse protokoll on siin.

 

IWF kongress Taimaal             

   

29. ja 30. mail toimub Tais Bangkokis Rahvusvahelise Tõstespordiliidu (IWF) kongress.

Päevakorras on valimised erinevatele ametikohtadele.

Senised hääletustulemused:

IWF president: Tamas Ajan (Ungari).
Peasekretär: Mohammad Jaloud (Iraak).
1. asepresident: Intarat Yodbangtoey (Tai).
Asepresident: Ursula Papandrea (USA).
Asepresident: Nicu Vlad (Rumeenia).
Asepresident: Jose Carlos Quinones (Peruu).
Asepresident: Zhanat Tussupbekov (Kasahstan).
Asepresident: Petr Krol (Tšehhi).


 

XVIII Aleksander Kase mälestusvõistlus

   

20. mail peeti Sindi rahvamajas XVIII Aleksander Kase mälestusvõistlusi.

Naiste arvestuse kolm parimat:
1. Eliise Peterson, (81+105) 186 kg, 211,3 Sp,
2. Angelina Matjuhhina, (53+73) 126 kg, 185,0 Sp,
3. Darja Ivanova, (60+70) 130 kg, 170,8 Sp.

Meeste arvestuse kolm parimat:
1. Elmars Koleda, (97+125) 222 kg, 316,5 Sp,
2. Lauri Naarits, (104+132) 236 kg, 298,1 Sp,
3. Kerto Pärl, (115+145) 260 kg, 292,6 Sp.

Võistluse käigus püstitas Angelina Matjuhhina hulganisti uusi noorte vanuseklassi rekordeid.

Vaata tulemusi protokollist.



Aleksander Kase mälestusvõistluse kohtunikud.
Pilt: Delfi.
 

Palju õnne sĂĽnnipäevaks, Jaan Talts!            

   

19. mail peab oma 73. sünnipäeva Eesti tõstmise elav legend, olümpiavõitja (1972), kahekordne maailmameister (1970, 1972), neljakordne Euroopa meister (1968, 1969, 1970, 1972) ning paljude maailmarekordite püstitaja Jaan Talts.

Maailmatasemel sportlikud saavutused teenisid Jaan Taltsile välja õiguse kuuluda Maailma Tõstespordliliidu Kuulsuste Halli.

Eesti Tõstespordiliit soovib Jaan Taltsile sünnipäeva puhul palju õnne!

 

Jäta muremõtted maha.
Vaata ajas selja taha -
helgeid mälestusi palju,
meenuta ka tehtud nalju.
Kõike seda jõuad veel

pikal-pikal eluteel.



(Foto: Delfi)
 

SK Edu rahvusvaheline KV 2017             

   

6. mail toimus Ida-Virumaal Tammikul spordiklubi Edu korraldatud rahvusvaheline karikavõistlus tõstmises.

Võistluse protokoll on siin.



 

2017 World Masters             

   

22. - 29. aprillil toimusid Uus-Meremaal veteranide maailmameistrivõistlused. Eesti tõstjatest käisid kangi tõstmas Urmas Treier ja Jaanus Hiiemäe.

Tulemused:
Jaanus Hiiemäe, M40, -94 kg, (112+135) 247 kg, 5. koht.
Urmas Treier, M45, -94 kg, (101+130) 231 kg, 4. koht.

Vaata ka protokolli.


 
 
 

ZEP meistrivõistlused  U-13             

   

22. aprill 2017

Algus 12:00

Viljandi Spordihoones

 
 

Euroopa meistrivõistlused  2017           

   

Horvaatias Splitis toimunud Euroopa meistrivõistlustel oli võistlustules kaks Eesti tõstjat.

Leho Pent võistles kehakaalukategoorias -94 kg.
Rebimises alistus esimesel katsel 155 kg. Teiseks katseks kangile tellitud 160 kg ebaõnnestus. Leho Pendi võistlus lõppes rebimise kolmanda katsega, kui kangile pandi isiklikku rekordit kordav 162 kg. Kahjuks lõppes see katse ebaõnnestumise ja parema küünarliigese vigastusega. Edasisest võistlusest Leho Pent loobus.

Kehakaalukategoorias +105 kg võistles Mart Seim, kelle tulemus (180+246) 426 kg andis kokkuvõttes viienda koha. Rebimises jäi kirja algraskus 180 kg, teine ja kolmas katse 185 kg-ga ebaõnnestusid. Tõukamises õnnestusid kõik katsed, vastavalt 235 kg, 242 kg ja 246 kg.
 
 

Spordiliit "Jõud" MV tõstmises 2017             

   

8. aprill 2017


Mellistes Tartumaal peeti Eestimaa Spordiliit Jõud MV tõstmises.

Protokoll


 

Palju õnne sĂĽnnipäevaks, härra president!        

   

30. märtsil tähistab oma 52. sünnipäeva
Eesti Tõstespordiliidu president Ain Põder.


 

Õige õnn ei kuku katki,
killud kiivalt ei kõlise.
Õige õnn ei ole õied,
tugev tamm ta põline.

 https://www.pistik.net/luuletus/1879
Aeg voolab kui jõgi
ja kaasa sind kannab.
Aeg juustele eluhõbeda annab,
aeg kauneid aegu meelde toob
ja sooja tunde sĂĽdamele loob.

 

Eesti noorte meistrivõistlused 18.03.2017     

   




18. märtsil toimusid Viljandimaal, Abja-Paluojal Eesti noorte (U17) meistrivõistlused tõstmises.

Eesti noorte vanuseklassi meistrid:

TĂĽdrukud -58 kg, Angelina Matjuhhina, Kalev, (52+69) 121 kg, 183,7 Sp,
TĂĽdrukud +58 kg, Darja Ivanova, Edu, (59+65) 124 kg, 165,5 Sp,

  -35 kg, Artjom Matjuhhin, Kalev, (35+40) 75 kg, 186,4 Sp,
  -40 kg, Maiko Jalast, Vargamäe, (28+40) 68 kg, 140,9 Sp,
  -45 kg, Kristjan-Marten Tõnurist, Edu, (30+43) 73 kg, 135,8 Sp,
  -50 kg, Tom Aunapuu, Vargamäe, (45+60) 105 kg, 176,4 Sp,
  -56 kg, Armas Reisel, Vargamäe, (69+87) 156 kg, 244,3 Sp,
  -62 kg, Alexander Moiseenko, Jõud Junior, (77+100) 177 kg, 257,5 Sp,
  -69 kg, Martti Ĺ orin, Kalju, (67+90) 157 kg, 215,6 Sp,
  -77 kg, Reigo Sulumets, Edu, (85+105) 190 kg, 242,9 Sp,
  -85 kg, DĹľan Baškirov, Jõud Junior, (72+93) 165 kg, 201,2 Sp,
  -94 kg, Robert Põldoja, Jõud Junior, (103+131) 234 kg, 267,7 Sp,
  +94 kg, Nikita Klevtsov, Jõud Junior, (120+142) 262 kg, 279,7 Sp.

Võistluse käigus püstitati hulganisti uusi noorte vanuseklassi rekordeid.
Vaata ja uuri seda kõike protokollist.
   

 

Uus Sinclairi punktitabel     

   
13. märts 2017

Eesti Tõstespordiliit juhib tähelepanu asjaolule, et alates selle aasta 30. jaanuarist on käibel uus Sinclairi punktitabel.

Sinclairi punktivalem tabeltöötlusprogrammi Excel tarbeks on siin.

Uus punktisĂĽsteem kehtib 2020. aastani.
   

 

Eesti meistrivõistlused 11.03.2017    

   
11. märtsil toimusid Võrus Eesti meistrivõistlused tõstmises.

Eesti meistrid tõstmises:

Naised -63 kg, Darja Ivanova, Edu, (56+68) 124 kg, 167,6 Sp,
Naised +63 kg, Eliise Peterson, Sparta, (80+104) 184 kg, 206,1 Sp,

-56 kg, Armas Reisel, Vargamäe, (67+85) 152 kg, 240,8 Sp,
-62 kg, Viktor Vikulov, Edu, (75+95) 170 kg, 248,3 Sp,
-69 kg, Martin Kaljuorg, Crossfit Tartu, (91+114) 205 kg, 277,8 Sp,
-77 kg, Teet Karbus, Vargamäe, (98+130) 228 kg, 293,7 Sp,
-85 kg, Kert Ustav, Jõud, (120+145) 265 kg, 316,6 Sp,
-94 kg, Kerto Pärl, Mäksa, (108+140) 248 kg, 284,3 Sp,
-105 kg, Leho Pent, Vargamäe, (162+185) 347 kg, 389,6 Sp,
+105 kg, Mart Seim, Sparta, (180+235) 415 kg, 419,1 Sp.

Võistluse käigus püstitas Triin Põdersoo kolm uut Eesti rekordit kehakaalukategoorias -69 kg (rebimises 72 kg, tõukamises 91 kg, kogusummas 163 kg).

Võistluse protokoll on siin.

Vaata ka videokokkuvõtet.
   

 

IWF pressiteade seoses tõstekangide ja -ketastega     

   




















 
14. märts 2017

Veebruarikuu lõpus toimus kohtumine Rahvusvahelise Tõstespordiliidu ja viie tõstekange ja -kettaid tootva esindaja vahel (Eleiko, DHS, Uesaka, Werk San, ZKC).

Kohtumise käigus uuendati koostöölepet Rahvusvahelise Tõstespordiliidu ja eelpoolmainitud tootjate vahel. Koostöölepe kehtib käesoleva olümpiatsükli lõpuni, Tokyo 2020. aasta olümpiamängudeni.

Koostööleppe sisuline pool tähendab, et kõik tõstespordivõistlusi korraldavad organisatsioonid ja klubid, kes soovivad tegutseda IWF egiidi ja määrustiku järgi, on kohustatud võistlusi läbi viima kasutades vaid Eleiko, DHS, Uesaka, Werk San või ZKC toodangut.

   

 

Jõhvi valla noorte lahtised MV 2017    

   
21. veebruar 2017

18. veebruaril toimusid Tammikul Jõhvi valla noorte lahtised meistrivõistlused.

Tüdrukute arvestuse parim oli Angelina Matjuhhina. Poistest võidutses Armas Reisel.

Võistluse protokoll on SIIN.
 

Pildil: võistluse parimad kehakaalukategooriate kaupa.

   

 

Tartumaa MV 2017  ja
I Kalev Pensa mälestusvõistlused
    

   
11. veebruaril peeti Kõrveküla spordihoones Tartumaa meistrivõistlusi ja I Kalev Pensa mälestusvõistlusi.

Naiste arvestuse kolm parimat:
1. Marianna Bogdanova, (46+64) 110 kg, 157,4 Sp,
2. Claudia Casagrande, (36+56) 92 kg, 131,3 Sp,
3. Merit Mandel, (43+56) 99 kg, 130,5 Sp.

Meeste arvestuse kolm parimat:
1. Urmas Treier, (106+133) 239 kg, 273,4 Sp,
2. Sander Savik, (105+120) 225 kg, 269,6 Sp,
3. Jaanus Hiiemäe, (105+128) 233 kg, 261,4 Sp.

Võistluse protokoll on SIIN.














Pildil vasakult paremale:
Robert Põldoja, Sander Savik,
Urmas Treier, Jaanus Hiiemäe, Georg Niit.
   

 

Maailma parim tõstja on selgunud

   
8. veebruar 2017

 

Maailma Tõstespordiliidu poolt läbi viidud küsitlus 2016. aasta parima mees- ja
naistõstja leidmiseks on lõppenud. Kokku esitati ligi 38 000 häält.

Suure edumaaga osutus parimaks meestõstjaks Rio olümpiavõitja ja
kahekordne maailmameister Kianoush Rostami (Iraan).
Teise ja kolmanda koha saavutasid Lasha Talakhadze (Gruusia) ja Nijat Rahimov (Kasahstan).

Naiste arvestuses võitis Sopita Tanasan (Tai). Teiseks ja kolmandaks jäid
vastavalt Wei Deng (Hiina) ja 2015. aasta parim Shu-Ching Hsu (Hiina Taipei).

Allikas: IWF















 
   

 

Eesti Tõstespordiliit tänas 2016. aasta parimaid

   
5. veebruar 2017

 

Eesti Tõstespordiliit tunnustas 2016. aasta parimaid pühapäeval, 5. veebruaril Jäägri Villas Järvamaal.

Parim mees - Mart Seim (parim Sinclairi punktisumma, 7. koht Rio Olümpiamängudel)

Parim naine - Triin Põdersoo (
parim Sinclairi punktisumma, Eesti meistrivõistluste absoluutarvestuses parim)

Parim juunior mees (U20) - Maiko Sepp (
parim Sinclairi punktisumma, 
Eesti juunioride meistrivõistluste absoluutarvestuses parim)

Parim juunior naine (U20) - Sigrid Moorast (Eesti juunioride meistrvõistluste ja Eesti meistrivõistluste medaliomanik)

Parim noor mees (U17) - Nikita Klevtsov (
parim Sinclairi punktisumma, Eesti noorte meistrivõistluste absoluutarvestuses parim)

Parim noor naine (U17) - Angelina Matjuhhina (
parim Sinclairi punktisumma, Eesti noorte meistrivõistluste absoluutarvestuses parim)

Enim arenenud noormees - Alexander Moiseenko (+56 Sinclairi punkti)

Enim arenenud tĂĽtarlaps - Angelina Matjuhhina (+70 Sinclairi punkti)

Parim veteran - Aivar Zarubin (pildil koos Eesti Tõstespordiliidu presidendi Ain Põderiga) (6. koht veteranide MM-il)

Parim treener - Igor Baškirov ja Anatoli Sosnovski (noortekoondise töö käivitamine, regulaarsed laagrid ja võistlussõidud)

Parim klubitreener - Ahti Uppin (SK Vargamäe: Eesti juunioride meistrivõistluste 1. koht, Eesti noorte meistrivõistluste 2. koht, Eesti meistrivõistluste 3. koht)

Aktiivseim kohtunik - Taimu Viir

Murtud tõstesaabas - Armas Reisel (SK Vargamäe, 2016. aastal 17 võistlust)

Aasta tegu tõstespordis - Eesti tõstmine Olümpiamängudel (Alar Seim ja Mart Seim)















Sponsorid:

Madix Teritus OĂś
Zmodule
OÜ Eesti Tõstesport
ZEP Eesti OĂś

 

Tõstespordi jaoks
vajalike tingimuste ja
treenimisvõimaluste loojad:


TĂś Spordiklubi - Harry Lemberg
Abja-Paluoja spordihoone
Crossfit Tartu
Võru spordihall

 

   
 

V. Petrovs Kauss 2017

   
29. jaanuar 2017

 

27. - 29. jaanuaril peeti Daugavpilsis, Lätis V. Petrovsi nimelisi karikavõistlusi.
Võistlustules olid ka Eesti noored, Tartumaa spordiklubist Jõud Junior.

Võistluse protokoll on SIIN.









 
   

 

Eesti MV veteranidele ja
IX Mati Kulmu mälestusvõistlus

   
28. jaanuar 2017

28. jaanuaril peeti Järvamaal, Aravetel Eesti veteranide vanuseklassi (35-aastased ja vanemad) meistrivõistlusi. Ühtlasi oli kavas ka IX Mati Kulmu mälestusvõistlus.

Naiste arvestuse kolm parimat:
1. Eliise Peterson, (75+100) 175 kg, 194,8 Sp,
2. Emma Kivirand, (22+33) 55 kg, 114,6 Sp,
3. Lisette Liige, (29+40) 69 kg, 97,8 Sp.

Meeste arvestuse kolm parimat:
1. Renat Ragimov (Valgevene), (125+157) 282 kg, 356,9 Sp,
2. Jaanus Hiiemäe, (121+155) 276 kg, 308,8 Sp,
3. Renat Kimmer, (130+165) 295 kg, 306,5 Sp.

Veteranide arvestuse kolm parimat:
1. Aivar Zarubin, (124+155) 279 kg, 368,2 Meltzer-Malone punkti,
2. Jaanus Hiimäe, (121+155) 276 kg, 361,3 MMp,
3. Renat Kimmer, (130+165) 295 kg, 351,5 MMp.

Võistluse protokoll on SIIN.








 
   
 

Tõstespordi parimate valimine

   
20. jaanuar 2017

Rahvusvaheline Tõstespordiliit kuulutab välja hääletuse 2016. aasta parima nais- ja meestõstja valimiseks.

Hääletada saab kuni 31. jaanuarini.

Oma valiku saab teha IWF kodulehel.








 
   

 

Muudatused tõstespordi määrustikus

   
11. jaanuar 2017

Rahvusvaheline Tõstespordiliit on sisse viinud muudatused tõstespordi määrustikus. Tähelepanu tasub juhtida järgmistele punktidele:

  • Kaotatakse kehakaalu eelis. Uue reegli järgi võidab sportlane, kes tõstab rohkem. (Vt. punkt 6.8.2.)
  • 15/20 kg reegel on nĂĽĂĽdsest 20 kg reegel nii meestele kui ka naistele. (Vt. punkt 6.6.5.)
  • Naiste arvestuses tekib juurde uus kehakaalukategooria (-90 kg, +90kg).

Loe uuendatud määrustikku täispikkuses siit.








 
   

 

IWF juhatuse ja presidendi valimised
toimuvad maikuus 2017

   
15. detsember 2016

Rahvusvaheline Tõstespordiliit annab teada, et 2017. aasta maikuus kogunetakse
kongressile Bangkokis, Taimaal, et valida uus juhatus ja president.

Kongressi ajakava:
28. mai - delegaatide saabumine,
29. mai - kongress,
30. mai - kongress,
31. mai - delegaatide lahkumine.








 
   

 

Tulemas: uut tüüpi võistlus lastele -
ATSIST ETSIKS

   
13. detsember 2016

Kohe uue aasta alguses on tulemas natuke teistmoodi võistlus, kus peale tõstmise võisteldakse ka sprindis, paigalt kaugushüppes jm aladel.

Selline võistlus toimub esmakordselt ning on mõeldud 8-13 aastastele lastele.

Kogu võistlusega seondus info on kirjas võistlusjuhendis.

                                


   

 
 
 
 
info@etl.ee
Koduleht Elitec'st