Rahvusvaheline treenerite päev

Spordikoolituse- ja Teabe SA:

25. septembril on rahvusvaheline treenerite päev!
Eestis on 4200 kutsega treenerit, pädevustunnistusega spordiõpetajat, kes treenivad ning kasvatavad valdavalt lapsi ja noori. Treenerid juhivad neid oluliste oskuste ja harjumuste juurde, õpetavad hindama aega ning tiimitunnet, taluma raskusi, käituma väärikalt nii võites kui kaotades.
Treenerkond on nooruslik ja esinduslik. 75,9 % Eesti treeneritest on nooremad kui 50 aastat ja treenerite mediaanvanus on 39 aastat, keskmine vanus on 41 aastat. Naisi on neist 45% ja mehi 55 %.

Huvi treenerikutse ja treeneritöö vastu kasvab jätkuvalt. Kuigi paljud lubadused turgutada treenerite töötasu ei kipu kiiresti täituma, väärtustatakse treeneriametit aina enam.

Treenerite päeval avame uuendatud treenerikutse.ee veebilehe, mille eesmärk on muuta treenerite elu lihtsamaks, pakkudes neile mugavat ja kompaktset keskkonda.

Uuendatud treenerikutse.ee veebileht on mõeldud nii alustavatele kui ka kogenud treeneritele, et aidata neil jälgida oma treenerikutse hetkeseisu ja saada vajalikku infot kutsekvalifikatsiooni taotlemise ja taastaotlemise kohta. Siin on mõned näited, mis uuelt lehelt on leitavad:

  • Lihtne treenerikutse kontroll: Lapsevanematel ja teistel huvilistel on võimalik lihtsalt kontrollida treenerikutse olemasolu. See aitab tagada treenerite usaldusväärsust ja noorsportlasetele kindlustunnet.
  • Kompaktne keskkond: Uuel veebilehel saavad treenerid kiiresti ja lihtsalt leida vajalikku teavet, mis puudutab nende kutsekvalifikatsiooni.
  • Koolituste alalõik: Lisaks treenerikutse taotlemisele ja haldamisele oleme loonud koolituste alalõigu, kus on avaldatud esmakordsel spordikaitstuse õppevideo “Laste ja noorte väärkohtlemise ennetamine spordis”. See on treeneritele, kes soovivad tagada turvalise keskkonna oma noorsportlastele.

ETL juhatus soovib head treenerite päeva ja edukat sügishooaega kõigile!